Кейс торгової мережі "Кулиничі"

19.02.2021

Кейси

Про клієнта

«Кулиничі» – один з найбільших у східному і центральному регіоні України постачальників хлібобулочних і кондитерських виробів, а також заморожених напівфабрикатів з дріжджового листкового тіста з різними начинками. Заснована в 1995 році. На сьогоднішній день до складу компанії входить 10 спеціалізованих хлібопекарських комплексів в Харківській, Київській, Полтавській областях. Мережа фірмових торгових точок розташована в Харкові та області, у Полтаві та області, у Дніпрі та області, у Сумах та області, в Києві та області.

Розповідає власник CHM Software Дмитро Агапов:

Завдання

Клієнт вийшов на той рівень розвитку, коли потрібно змінюватися і вдосконалюватися. Прийшло розуміння того, що без автоматизації торгового процесу не можливо результативно вести діяльність, здійснювати контроль, облік та планування. Адже автоматизація дає можливість прогнозувати обсяг продажів, контролювати, що відбувається в бізнесі в реальному часі, відстежувати залишки, популярність тих чи інших видів продукції, і забезпечити таким чином раціональне планування виробництва.

Тому перед нашим клієнтом стояло завдання – завдяки втіленню сучасних технологічних рішень допомогти компанії вийти на новий рівень розвитку.

Історія спілкування

Познайомилися ми з представниками торгової мережі «Кулиничі» ще в 2015 році. Через декілька років ми відновили наше спілкування. Стали пропонувати свої рішення, в тому числі і рішення на планшеті. Написали цей продукт, продемонстрували, але він в реліз не пішов. До речі, ми зараз його допрацьовуємо і будемо пропонувати для малого бізнесу. Тому наш клієнт «Кулиничі», можна сказати, став ініціатором рішення – планшетної версії робочого місця касира.

Після того як в компанії клієнта змінився IT-директор, він почав аналізувати поточний стан технічного адміністрування робочих місць продавців. І дійшов висновку, що потрібні зміни і оновлення системи. Це бачення збіглося і з загальним курсом компанії на втілення нових рішень і стратегій. Тому було вирішено провести тендер і на конкурсній основі обрати підрядника для автоматизації торгового процесу в компанії.

У тендері брали участь два рішення. В результаті порівняння керівництво «Кулиничі» виявило, що у нашої POS-системи Chameleon POS багато переваг:

  • робота зі складом,
  • електронний документообіг,
  • інвентаризація без зупинки торгового процесу,
  • потужний сервер, спеціально розроблений нашими фахівцями, щоб клієнт міг зберігати і обробляти великий обсяг даних.

Наше рішення було не тільки функціональнішим, але й більш вигіднішим за вартістю, ніж рішення конкурента.

Додатковим вагомим аргументом на користь нашої компанії стало те, що у нас потужна команда сервісної підтримки. Нас обрали не лише як постачальника обладнання і програмного забезпечення для автоматизації робочих місць, але й як сервісну компанію.

Це було більш раціонально, ніж створювати власний відділ підтримки всередині компанії. Адже у клієнта 1200 робочих місць касирів, де стоїть обладнання, сканери, фіскальні реєстратори тощо. Всю цю систему потрібно обслуговувати, підтримувати ПЗ. Найняти адмінів, програмістів, навчити їх, забезпечити необхідними ресурсами (обладнання, автомобілі), – все це потягло б за собою нові витрати і чималі. Тому вирішено було віддати цю функцію на виконання в нашу компанію.

Впровадження рішень – POS-система Chameleon POS

Поки ще зарано щось аналізувати, пройшло мало часу з моменту втілення наших рішень. В кінці минулого року ми закінчили встановлення обладнання і впровадження нашого ПЗ на торгових точках клієнта. Всього за 3 місяці повністю автоматизували 1200 робочих місць: приїздили на кожну торгову точку, все встановлювали і налаштовували.

Ми взяли на себе зобов'язання повністю все автоматизувати до 1 січня 2021 року. І буквально 28-29 грудня ще встановлювали останні одиниці обладнання та закінчували фінальні налаштування. Але в термін вклалися і зобов'язання свої виконали.

Результати, пов’язані з оптимізацію і покращенням фінансових показників, побачимо трохи пізніше. Будемо постійно підтримувати клієнта і аналізувати разом з ним результати.

Постійна сервісна підтримка робочих місць

На даний момент з клієнтом регулярно працює команда з 15 сервісних фахівців, які оперативно закривають всі питання з обслуговування всіх 1200 робочих станцій, які знаходяться не тільки в Харкові, але й в інших містах України. Ми налагодили надійну систему субпідряду, щоб в регіонах теж надавати якісний і своєчасний сервіс. Підтримка працює не просто з одним представником центрального офісу, а з кожним окремим продавцем. Будь-який касир-користувач нашої POS-системи, може звернутися в сервісну службу і отримати відповідь і допомогу абсолютно з будь-якого питання.

Клієнт проводжує процес автоматизації, вдосконалюючись та розвиваючись. Тому над проектом також періодично працюють інженери, програмні розробники, які готують рішення під нові запити.

Втілення оновлень системи автоматизації Chameleon POS

В межах співпраці з клієнтом ми надаємо сервісні послуги не тільки для робочих станцій, але й для софту. І великий плюс нашого ПЗ – непомітне оновлення. Програмне забезпечення автоматично оновлюється без зупинки робочого процесу.

І для нас і для клієнта важливо, щоб була оперативна реакція на зміни. Якщо у законодавстві відбуваються зміни, що впливають на торговий процес у клієнта,  ми терміново це допрацьовуємо і втілюємо.

Інтерфейси ми намагаємося міняти не часто. Тому що продавці звикають до одного інтерфейсу і потім їм складно орієнтуватися. Всі апгрейди намагаємося робити скажімо так «під капотом», тобто покращуємо сам «двигун».

«Співпраця з торговою мережею «Кулиничі» – це об’ємний, важливий і дуже цікавий для нас проект. Ми раді, що клієнт повністю усвідомлює необхідність змін і важливість автоматизації для сучасного бізнесу.

Сьогодні просто неможливо побудувати стабільний торговий бізнес, якщо системно не вести облік товарів, облік грошей. Коли у тебе продавець керує всією точкою: і замовлення оформляє, і касу перераховує – це не ефективно і ризиковано. Це загрожує недостачами, великими втратами. Потрібна система, яка дозволяє все це враховувати, прогнозувати, бачити всі важливі показники компанії як на долоні. Крім того, автоматизація та втілення новацій – це ще просто вимога часу. Автоматизуйся або йди, як-то кажуть».

Успішно