Як ми автоматизували мережу магазинів молочної продукції «Агромол»

17.03.2021

Кейси

Як ми автоматизували мережу магазинів молочної продукції «Агромол»

Ділимося проміжними результатами нашої співпраці з Харківським молочним комбінатом, виробником молочних продуктів під брендом «Агромол».

 • Автоматизовано робочі місця продавців на всіх торгових точках мережі.
 • Продовжуємо процес автоматизації точок, що відкриваються.
 • Працюємо над інтеграцією програмного забезпечення Chameleon POS з бек-офісом клієнта.

Про клієнта:

«Агромол» – бренд молочних продуктів, які випускає Харківський молочний комбінат. Це підприємство з 45-річною історією та репутацією серйозного виробника. У комбінату – власні ферми. Якість молочної продукції бездоганна. Бренд стрімко завойовує популярність покупців і активно розширює торгову мережу.

Сьогодні магазини та кіоски «Агромол» розташовані в більшості мікрорайонів Харкова, а також в різних населених пунктах Харківської області. Зараз комбінат випускає до 100 видів молочної продукції.

Знайомство:

Ще на етапі відкриття перших магазинів керівники компанії-клієнта стали замислюватися про необхідність автоматизувати робочі місця продавців і всі торгові операції. Мережа стала активно розширюватися і менеджменту потрібно було швидко організувати єдину систему обліку, щоб легко контролювати рух грошових коштів, управляти асортиментом і залишками. Потрібно було бачити результати продажів всіх торгових точок в одному консолідованому звіті і контролювати все в режимі реального часу.

Плюс законодавство вимагає від роздрібного бізнесу з 2021 року обов'язково використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО). Тому менеджмент «Агромол» став шукати рішення, яке дозволить дотриматися норм закону і організувати торговий процес максимально ефективно і сучасно.

Для програмного рішення клієнт сформував базовий перелік вимог:

 • Вести і аналізувати автоматизований облік магазинів в режимі реального часу.
 • Бачити консолідовані звіти з усіх торгових точок мережі.
 • Контролювати рух грошових коштів в касі і дії продавців.
 • Управляти залишками і планувати поставки.
 • Дотриматися всіх норм податкового законодавства.

«Агромол» звернувся до нас, так як раніше чув про POS-систему Chameleon POS і функціонал програми повністю підходив під його вимоги. Великим плюсом було і те, що «CHM Software» пропонує все необхідне касове обладнання, фахівці компанії допомагають його встановити, налаштувати і далі постійно надають сервісну підтримку.

Завдання:

1. Автоматизувати наявні торговельні точки мережі «Агромол» і ті, що відкриваються.

2. Впровадити POS-систему, навчити персонал клієнта і організувати подальшу швидку автоматизацію нововідкритих торгових точок.

3. Провести інтеграцію з бек-офісом клієнта.

Що зробили:

1. Аудит бізнес-процесів

Фахівці «CHM Software» провели повний аудит торгового процесу компанії-клієнта. Підібрали комплект обладнання, виходячи з потреб і побажань клієнта, запропонували саме ті програмні модулі, які були потрібні для організації обліку і контролю торгових операцій.

2. Комплексне рішення автоматизації для торгової мережі

Рішення автоматизації Chameleon POS для мережі магазинів «Агромол» складалося з front-офісу і back-офісу.

3. Автоматизація касової зони

Як front-офіс на робочих місцях продавців ми встановили класичну версію Chameleon POS для ПК з клавіатурою і монітором, сканером, принтером чеків.

Рішення автоматизації касової зони Chameleon POS для ПК з клавіатурою

4. Програмне забезпечення для автоматизації магазина

Back-офіс (програмне рішення для обліку та аналітики) – це хмарна система обліку Chameleon Cloud, яку можна інтегрувати з будь-яким клієнтським бек-офісом.

Інтерфейс хмарної системи обліку в роздрібному магазині Chameleon Cloud.

5. Впровадження POS-системи: установка, настройка, навчання персоналу

Процес автоматизації першого магазину зайняв близько 1 місяця, так як потрібно було відпрацювати всі моменти автоматизації та інтеграції. З боку клієнта з нашою командою працювала фахівець з навчання касової автоматизації Олена Євдокимова. Олена забезпечила ефективну комунікацію між компаніями, а також швидку адаптацію персоналу під нові вимоги роботи.

Після автоматизації першого магазину робота прискорилася. Вже був відпрацьований механізм впровадження, а персонал був готовий до змін.

6. Підтримка і продовження співпраці

 • Продовжуємо автоматизацію нових магазинів.
 • Завершуємо процес інтеграції з бек-офісом клієнта.
 • Надаємо послуги сервісної підтримки всіх робочих місць торгової мережі.

Що отримав клієнт:

Завдяки автоматизації робочого місця касира клієнт може проводити інвентаризацію, прийом і списання товарів без зупинки роботи, набагато швидше і комфортніше обслуговувати покупців, збільшити таким чином прохідність магазину і денну виручку. Процес обслуговування повністю автоматизований, передбачає готівкові та безготівкові розрахунки.

В системі обліку Chameleon Cloud менеджмент клієнта може бачити рух грошових коштів в касі, контролювати товарні залишки і дії продавців в режимі реального часу. Плюс тепер можна автоматизувати програму лояльності для покупців: проводити маркетингові активності, акції, пропонувати бонуси та інше.

Шукаєте відповідне рішення для автоматизації свого магазину? Допоможемо з підбором обладнання та програмних модулів. Впровадимо, налаштуємо, навчимо. Chameleon POS допомагає магазинам бути прибутковими і сучасними.

Успішно