Фіскальні реєстратори від Chm Software

20.05.2019

Статті

Реєстратор розрахункових операцій (РРО) робить систему розрахунків за товари та послуги простою, зрозумілою та прозорою. Розглянемо принцип їх роботи та види фіксації процесу реалізації.

Основні поняття РРО

Майже весь товарообіг приватного підприємництва повністю контролюється касовою технікою. Усі кафе та ресторани, аптеки та магазини, бутіки та роздрібні мережі відпускають продукцію за чеками, що розраховуються РРО.

Їх основу становлять дві більше групи:

  1. Касові апарати – окремі прилади з власною клавіатурою та пам'яттю без прив'язки до окремо встановленої програми на комп'ютері.
  2. Фіскальні принтери – прилади, що базуються на друку чеків, через адаптовану програму, встановлену на ноутбуці або комп'ютері. Саме через неї здійснюється реєстрація здійснених операцій.

Облік через касовий апарат

Касовий апарат відрізняє невелику ціну, компактність, відособленість управління, внесення даних без використання додаткових пристроїв.

Відпуск товарів відбувається за ручним введенням запрограмованого коду товару, для зручності можна придбати розпізнавач штрих-коду.

Для коректної звітності слід заздалегідь внести товар і ціну одним із таких способів:

  • вручну;
  • за допомогою комп'ютера та спеціалізованої програми для комплексної автоматизації торгівлі ;
  • касовим сервером, у ролі якого виступає комп'ютер чи спеціалізований пристрій.

Для обслуговування касового апарату потрібні певні технічні навички, що допомагають своєчасно змінювати ціну та асортимент товару. Складність обслуговування полягає в багатошаровості облікового процесу, що часто призводить до збоїв та перепрограмування.

Облік фіскальним реєстратором, прив'язаним до встановленої програми

Сучасним рішенням на противагу складним касовим апаратам можна назвати фіскальний реєстратор, пов'язаний із комп'ютером. Застосування цього обладнання обмежується зчитуванням штрих-коду товару, що реалізується. Потім на моніторі відображається довідкова назва товару, що відпускається, і його вартість.

Існує кілька способів внесення інформації на згадку реєстратора:

  • рахувати спеціальний штрих-код;
  • запровадити заздалегідь занесений код за номенклатурним переліком;
  • вибрати позицію із підготовленого довідника.

Програма самостійно знаходить всю інформацію та виводить її на друк. Касир може побачити на екрані дані про знижки, кількість і ціни.

Деякі переваги фіскального реєстратора з програмою над касовим апаратом:

  • інформативність та зручність в одній програмі;
  • швидкий доступ до зміни інформації про ціни та асортимент;
  • можливість ведення дисконтної та бонусної бази, анкетування постійних клієнтів;
  • оперативний доступ до залишків, звітів, управління акціями, підказки та нагадування операторам;
  • адаптація даних по мережі для виведення актуальної інформації про залишки та продажі керівництва.

Замість громіздкого мережного блоку можливе підключення до невеликого комп'ютера або ноутбука. Реєстратор супроводжується програмою із зрозумілим інтерфейсом. Вона може бути адаптована до роздрібної торгівлі, аптечних мереж, існує можливість контролю наявності на складах. Для кожної сфери бізнесу пропонується зручна програма, яка враховує особливості товарів, що реалізуються.

Успішно