Як провести акцію в магазині

Акції є хорошим маркетинговим ходом для привернення уваги клієнтів. Їх влаштовують продуктові магазини, магазини одягу, мобільних телефонів, зоомагазини, сфери надання послуг тощо. Але не всі знижки завжди діють ефективно, деякі з них можуть принести власнику бізнесу тільки небажані збитки. Щоб не завдати шкоди компанії, у цій статті розкажемо як організовувати акцію і чи потрібна вона магазинам.

Як провести акцію в магазині

Що таке акція?

Акція в магазині - це один із елементів рекламної кампанії для привернення уваги покупців та підвищення рівня продажів. Її метою є залучити клієнтів і збільшити прибуток магазину за рахунок придбаних товарів. При створенні акцій обов’язково треба враховувати інтереси не тільки продавця, а й покупця.

Акції і їх види

Перед тим як провести акцію підприємцю необхідно поспілкуватися з рекламним агентством чи маркетологом, оскільки вони точно знають уподобання місцевої аудиторії. Найефективнішим способом залучення клієнтів в магазин є акції знижок. До них відносяться:

  • сезонний розпродаж
  • акція “товар дня”
  • знижка, присвячена події чи святу (День закоханих, 8 березня, день народження магазину чи клієнта тощо)
  • знижка на товар з вадами
  • знижка по принципу “1+1=3”

Для чого потрібні акції у магазинах?

 Перш ніж провести акцію треба розуміти на кого вона розрахована і чи взагалі потрібна магазину. Звісно, певна клієнтська аудиторія любить купувати товар зі знижками, але варто обгрунтувати раптовий сплеск акцій, щоб не викликати підозри у покупців. Наприклад, вони можуть припустити, що товар неякісний чи зіпсований. Такі думки точно не підвищать рівень продажу. Акції потрібні, щоб:

  1. анонсувати відкриття магазину
  2. нагадати клієнтам про свій магазин та його асортимент
  3. представити новий товар
  4. робота з лояльністю клієнтів - сформувати або підтримати інтерес до магазину, а також залучити нових клієнтів і потішити постійних
  5. виділитися серед конкурентів
  6. наробити галасу і потрапити у місцеві ЗМІ
  7. підняти продажі та позбутися товару, який вже давно не користується попитом

Для чого потрібні акції у магазинах?

Як проводити акції?

Підприємцю потрібно порахувати, що ця акція може в результаті принести і що від неї очікується. Можливо, у плани входять залучити 1000 нових клієнтів, продати 200 велосипедів чи на 15% збільшити середній чек. Тому треба детально продумати задачі акції. Великою перевагою в заохоченні правильної аудиторії буде розуміння потреб, рівня платоспроможності та чутливість до цін клієнтів.

Як організувати акцію у магазині

Все залежить від того як підприємець налаштований і якими способами підходить до їхнього проведення. Ось декілька порад по організації:

Визначтесь із товаром. Аналізуйте ринок, подивіться, який акційний товар продається у конкурентів. За допомогою POS-системи Chameleon POS перевірте залишки і вирішіть, який саме товар буде акційним.

  1. Оберіть вдалий час. Ваша пропозиція має бути актуальною, тому акцію краще проводити на свята, у кінці літа перед початком школи, у сезон розпродажів тощо.
  1. Оцініть можливості компанії. Можна нарватися на негативні відгуки чи збитки через дозакупки потрібних товарів за не вигідною ціною. Варто заздалегідь подбати про кількість персоналу, швидкість обслуговування клієнтів та складські запаси.
  1. Розрахуйте вартість знижки та бажаний прибуток. Ціна позиції зі знижкою має бути вищою за її собівартість.Тому треба визначитися, який прибуток акція повинна принести компанії і порахувати, скільки одиниць товару та за якою ціною потрібно продати.
  1. Підготуйте персонал. Продавці, менеджери, адміністратори, касири та інші співробітники магазину повинні знати всі умови акції та вміти їх правильно подати клієнту. Також заздалегідь треба перевірити графік змін продавців, оскільки у період акцій їхній графік буде напружений. Крім того, необхідно скласти список дій на різні ситуації та реакції покупців.

Як провести промо акцію

Серед акцій можна виділити ще такий тип як промоакція. Промоакція - це комплекс дій, направлених на просування товарів споживчого призначення, які впливають на цільову аудиторію. Щоб промоакція була ефективною, важливо правильно оформити процес її проведення. Для цього необхідно добре знати, який саме товар популярний серед інших та в яких точках його найчастіше купують.

Однак організацію промоакцій краще довірити спеціалізованим агентствам, які розуміються на потребах покупців. Наприклад, вони можуть провести розіграші, залучити промоутерів, акторів чи селебреті місцевого масштабу.

Види промо акцій

Промоакції являються сильним інструментом для збільшення продажу товарів у світі ритейлу. Щоб мотивувати людину стати вашим постійним клієнтом можна використати один із запропонованих варіантів.

  • Дегустація або семплінг в точках продажу. Тут головне утримати увагу клієнта, а не просто дивитись поки він безкоштовно всім смакує. Між халявною їжею чи напоєм необхідно встигнути зацікавити та розказати людині про товар. Продукція на столі має виглядати привабливо, а світло та декорації правильно розміщені. Крім того, варто пам’ятати, що промо-стійка має стояти поближче до полиць із товаром, який дегустується, аби бути впевненим, що клієнт до неї дійде.
  • Демонстрація продукції. Такий варіант підійде для товару, який не підлягає дегустації. Це може бути, побутова техніка, товари для дому, одяг чи прикраси тощо. Під час демонстрації спробуйте залучити клієнта в різні дії з товаром. Наприклад, дайте його подивитися, поторкатися, понюхати, покажіть як він працює. Така промоакція відразу покаже результати, які можна очікувати від продукту чи послуги.
  • Роздача флаєрів. Перш за все промоутер мусить гарно виглядати та володіти необхідною інформацією про продукт та бренд. Він повинен розуміти з чим працює, для кого і для чого. Промоутер має посміхатися, бути привітним і мило роздавати листівки, а не сунути їх людям прямо в обличчя. Також немало важливо обрати правильне місце роздачі. Дизайн листівки, колір зображення та текст має чітко відображати стратегію компанії.

Як провести промо акцію

Що варто врахувати при оформленні акцій

Перед тим як організувати акцію необхідно врахувати трафік точки, наявність та кількість конкурентів. Також важливим моментом є те, як розташований товар на полицях магазину. У наявності має бути достатня кількість товарів, термін придатності яких прослужить ще довго.

Варто визначити час, на який припадає максимальна активність клієнтів, наприклад з 17:30 до 20:00. Але якщо ваша ЦА це мами, які вранці ведуть дітей до садочка чи школи, а ввечері забирають, то варто підібрати графік під них. Щоб дізнатися активний час відвідування магазину, варто лише зафіксувати пік продажів за день.

Які акції можна провести у магазині одягу

Зазвичай знижки у магазині одягу роблять тоді, коли терміново треба розпродати колекцію минулого року чи сезону і звільнити склад для нової “свіжої” партії. Товар може бути некондиційний, упакування пошкоджене чи просто бути не актуальним. Тоді можна робити знижку у 50% або дарувати клієнтам акційний одяг, якщо попередня покупка досягла більше 1000 гривень. Такий товар бажано вішати серед дорогих та якісних, оскільки коли людина знаходить серед таких речей дешевшу, у неї з’являється бажання її купити.

Які акції можна провести у магазині одягу

Які акції можна провести у продуктовому магазині

Як правило, знижкові купони на певну суму або подарунок діють краще, ніж знижка. Наприклад, можна купити шампунь для неслухняного волосся, а в подарунок отримати гребінець з ефектом масажу шкіри голови. Чудовою ідею буде зробити у магазині такий формат: м’ясна середа (знижка 30% на всі види яловичини), рибний четвер (при покупці 1 кг червоної риби - 300 г креветок у подарунок) чи зелена п’ятниця (овочі майже задарма - зробити максимальний % знижок на борщовий набір). Новому покупцеві після першої покупки можна запропонувати у подарунок листівку із символікою магазину чи цукерку з логотипом.

Які акції можна провести у продуктовому магазині

Знижки на честь відкриття магазину

Перед тим як відкрити магазин треба врахувати низку факторів, які в майбутньому будуть впливати на прибуток. Одним із них є система лояльності клієнтів. Програма лояльності - це сукупність інструментів, які допомагають із випадкового покупця зробити постійного, посилити його зв’язок з магазином, перетворити клієнта у свого прихильника. З POS-системою Chameleon POS можна з нуля запустити і автоматизувати весь процес взаємодії з покупцем.

Які знижки використовують ритейлери

Найчастіші моделі лояльності це:

  • регулярні акції і знижки
  • дисконтні карти, які фіксують розмір знижок на наступні покупки
  • накопичувальні карти, які за кожну покупку клієнта нараховують бали, накопичують їх, а в подальшому ними можна бути розрахуватися
  • бонусні карти також мають бали, але їхній термін використання обмежений
  • клубні карти для того, щоб клієнти відчували свою особливість і цінність для компанії

Як відзначити день народження магазину

День народження магазину хвилюючий і цікавий процес для власника, оскільки кожен старається зробити якісь шалені акції і приголомшити конкурентів. Фантазії у підготовці до річниці магазину хоч відбавляй і придумати можна що завгодно.

Наприклад, залучити будь-які види знижок і способи їхньої презентації. До спеціальних пропозицій протягом святкового періоду в магазинах зробити акції 1 + 1 = 3 та 1 = 2, а на полицях представити продукти зі знижками до 70%. За покупки окремих видів товарів клієнтам можна видавати подарунки та купони.

Оскільки зараз всі дівчата мріють про фен DYSON, цікавою ідеєю буде розіграти 10 фенів за умови покупки будь-якого товару на суму від 250 грн. Також можна роздавати міні-пробники товарів, використовувати акційні упаковки, які включають в себе новинки або зробити першу покупку клієнта безкоштовною (наприклад, перша установка захисного скла на смартфон).

Ідеї акцій для магазину

  1. Щасливі години. Такий спосіб використовують не лише ресторани, але й ритейлери. Суть полягає в тому, що у визначений день і час в магазині діють великі знижки на конкретний товар чи категорію. Купив термос, а інший в подарунок, придбав годинник - отримай такий самий для свого друга чи рідних.
  1. Дружні знижки. Оскільки дівчата зазвичай люблять ходити на шопінг з подругами, це ідеальний варіант для залучення нових клієнтів - приведи 1 подругу і отримай 5% знижки, 2 подруги - 10% і так далі.
  1. Мотивовані знижки. Що тільки не зробить покупець, аби отримати хорошу пропозицію від магазину. Щоб надати бонус клієнту треба змусити його зробити якусь дію. Наприклад, у рибному магазині вручити підсаку, показати акваріум із морепродуктами і засікти 1 хвилину. Скільки зловить покупець живності за цю хвилину, стільки відсотків знижки йому й дадуть.
  1. Незвичайні акції. Це завжди цікаво та весело. Клієнти люблять, коли все просто і з почуттям гумору, особливо, коли справа стосується знижок. Наприклад, у спортивний магазин клієнт може привести свій старий велосипед, на місці його зважити і отримати новий велосипед із знижкою у відсотках, яка прирівнюється до ваги старого.
  1. Знижки за дії в інтернеті. Якщо у магазина є соціальні мережі, а клієнт регулярно за ними слідкує, проявляє активність, бере участь в опитуваннях тощо, можна запропонувати йому персональну знижку.

Повідомляйте про акції в магазині через Інтернет

Повідомляйте про акції в магазині через Інтернет

Реклама є ефективним інструментом для поширення інформації в соціальних мережах і не тільки. Щоб розказати клієнтам про акцію існує багато варіантів, але про неї треба повідомити так, щоб цією акцією відразу захотілося скористатися.

Як прорекламувати акцію

Зробити рекламу необхідно всередині магазину прямо над тим товаром, на який діє акція, і зовні - розмістити банер, штендер і звісно не забути про промоутера. Все це прикрасити яскравими кольорами та іншими цікавими дрібничкам, які привертають погляд людей.

Не забувайте й про соціальні мережі, вони також приносять свій результат, і як говорить статистика далеко не погані. Клієнта можна повідомити через електронну пошту (надіслати еmail-розсилку) чи звичайне смс-повідомлення на телефон. Також важливим фактором є сторінки магазину у таких мережах як Instagram, Facebook і блог на сайті.

Насправді все досить просто - головне, все чітко спланувати і тоді акція пройде чудово. Не бійтеся придумувати шалені ідеї, відрізнятися від інших - значить бути успішним у своїй справі.

Успішно