5 популярних проблем, від яких позбавить автоматизація магазину

1. Черга в магазині – головний подразник для покупців

Здавалося б, вона повинна стати пережитком далекого минулого, однак досі – це часте явище в торгових точках. Вважається, що сучасний покупець не готовий витрачати на очікування в черзі більше 9 хвилин, після він може передумати і піти здійснювати покупки в іншу торгову точку. Ще цікавий факт: 3 людини в черзі – психологічно комфортний максимум, щоб покупець не дратувався. Якщо людей більше, виникає дискомфорт і негатив.

Сучасний покупець не готовий витрачати на очікування в черзі більше 9 хвилин.

Причини:

  • Недостатньо кваліфіковані працівники каси: повільно обслуговують, забудькуваті, не досконально знають обладнання і програми, з якими працюють.
  • Продавець не встигає обслуговувати потік покупців, адже вручну записує продані товари в блокнот або заносить в файл на комп'ютері. Перераховує суму покупки на калькуляторі. Звіряє ціни тощо. Покупці незадоволені, і, швидше за все, не захочуть повернутися.
  • Невірно розрахована кількість касових зон на квадратний метр приміщення.
  • Площа приміщення не дозволяє встановити ще одну касову зону, а потік покупців великий, особливо в години пік.

Рішення:

У першому випадку потрібна постійна робота з навчання і мотивації співробітників, які обслуговують покупців.

У другому – допоможе впровадження програми автоматизації робочого місця продавця. Всі операції з товарами і розрахунки з покупцями касир буде проводити через комп'ютер, а не вручну. Всі товари будуть занесені в базу, знаходити їх можна зручно і швидко, просто скануючи код за допомогою сканера штрих-кодів. Чек друкується автоматично одним кліком.

Третю причину допоможе усунути перерахунок кількості кас на квадратний метр і додавання додаткових зон для обслуговування покупців.

Четверту проблему легко вирішують каси самообслуговування. Вони займають набагато менше місця, ніж класична касова зона, і допоможуть розвантажити продавців в години пік. Хочете дізнатися, як грамотно впровадити в торговій точці систему самообслуговування для покупців? Читайте про це в нашій статті.

2. Зростання торгових залишків допоможе усунути програма обліку для магазину

Контроль залишків – важлива частина товарного обліку в магазині. Але часто буває так, що в торговій точці залишки накопичуються, їх зростання ніяк не контролюється, зберігати їх ніде, що з ними робити незрозуміло, оборотні кошти заморожуються. Це стає великою проблемою для магазину.

Причини:

Головна причина – планування закупівель робиться не на основі статистики та аналітики продажів, а – на суб'єктивних підрахунках продавців або інших відповідальних за цю ділянку співробітників. Найгірше, коли цей прогноз робиться просто навмання, зі стелі. Таке «стельове» планування закупівлі створює хаос в товарному обліку магазину.

Рішення:

Впровадити програму обліку для магазину. Система на основі статистичних даних буде точно прогнозувати потребу торгової точки в закупівлях. Завдяки цьому не будуть формуватися залишки неліквідних товарів, в асортименті будуть присутні ті позиції, які користуються попитом, а вартість залишків товарних запасів буде знижуватися. Магазин зможе розраховувати на зростання обороту, більш високу швидкість обслуговування і лояльність покупців. В кінцевому підсумку це позитивно відіб'ється і на прибутку.

Одному з наших клієнтів впровадження програмного рішення для торгового і фінансового обліку Chameleon Cloud допомогло скоротити товарні залишки в магазині майже в 3 рази і використовувати обігові кошти більш ефективно. Детальніше про це – в нашому кейсі.

3. Махінації: якщо продавець краде, що робити?

Нечесні на руку продавці – дуже поширена проблема для роздрібного бізнесу. Її наслідки зрозумілі без зайвих пояснень – магазин постійно втрачає прибуток.

Причини:

У магазині відсутня система товарного обліку або продавець веде його самостійно. Проконтролювати його складно, повірити теж. Власник стикається з проблемою вже по факту.

Рішення:

Використовувати товарооблікову програму і автоматизувати роботу продавців. Коли програма для автоматизації магазина відсутня – власник втрачає контроль. Можна сказати, що продавці працюють самі на себе. Тому автоматизація – єдиний спосіб не втратити контроль і позбавити продавців будь-яких шляхів для обману і махінацій. Це особливо важливо для швидко зростаючих торгових мереж, у яких від 15 торгових точок.

Програма автоматизації дасть можливість власнику постійно відслідковувати дії продавців, контролювати їх в режимі реального часу. Наприклад, в системі обліку Chameleon Cloud для менеджера доступний звіт «Лог продавця». Він показує послідовність всіх дій, які робив касир на точці: вхід в систему, відкриття нового чека, додавання і скасування рядків, закриття змін тощо. Використовуючи його, легко відстежувати помилки продавців і виявляти, наприклад, можливі навмисні скасування чеків.

4. Недостача в магазині. Як позбутися?

Ще одна поширена проблема для роздробу, яка тісно пов'язана з попередньою. За рік може набігти пристойна сума від постійної нестачі і колосальні збитки для магазину.

Причини:

  • Однією з причин може бути проблема, описана вище, – недобросовісні продавці і відсутність контролю їх роботи.
  • Друга – невірні розрахунки через ручне ведення обліку товарів і продажів.

Рішення:

Взяти під контроль недостачу допоможе регулярна інвентаризація в магазині. І в цій ситуації без автоматизації цього процесу не обійтися. Наприклад, наша POS-система «Chameleon POS» автоматизує торгові операції, які здійснює продавець. Вся інформація та дані фіксуються і надійно зберігаються в базі. Немає труднощів із пошуком, ідентифікацією товарів, зіставленням даних та інше. Людський фактор зведений до мінімуму, так як облік веде система, а продавець тільки сканує товар і видає чек.

Менеджер або власник в будь-який момент може провести переоблік або інвентаризацію. І що найважливіше – без зупинки робочого процесу, простоїв і втрати виручки. Весь процес займе не більше 4-5 годин, а не цілий день, як в магазині без автоматизації.

5. Мало постійних покупців. Як збільшити їх кількість і лояльність?

Постійні покупці для роздрібного магазину – своєрідна «подушка безпеки», гарантія стабільної виручки. І чим більше їх, тим менше витрат потрібно на залучення нових. Якщо у торгової точки майже немає постійних покупців, їй складно прогнозувати продажі та подальший розвиток.

Причини:

Головна причина – низька якість обслуговування. Сюди можна віднести безліч факторів: від низької кваліфікації персоналу до відсутності сучасних способів оплати, системи заохочень і бонусів.

Рішення:

Щоб покупці знову поверталися в магазин, у них для цього повинен бути привід. І якщо привітне обслуговування, використання сучасних способів оплати і касового обладнання – це must have для будь-якого роздрібного магазину, то наявність програм лояльності – це як раз додатковий аргумент для повернення.

Недостатньо впровадити систему заохочень. Щоб вона ефективно працювала, потрібно постійно відслідковувати її показники, поведінку і реакцію покупців. Зробити це без автоматизації досить складно. Про те, навіщо ритейлу впроваджувати і автоматизувати програму лояльності, як крок за кроком це зробити ми розповідаємо в нашій статті.

Знайшли серед нашого списку проблему, близьку для вашого магазину? Тепер ви знаєте, як швидко впоратися з нею за допомогою інструментів автоматизації і програмних рішень товарного обліку. Не відкладайте в довгу шухляду те, що можна автоматизувати вже сьогодні. Будемо раді допомогти вам в цьому. Звертайтеся.

Успішно